JAK POSTAVIT VOLIÉRU PRO PTÁKY?

Dobrý projekt a šikovné ruce budou základem úspěchu ...

Jakou velikost voliéry zvolit?

Jako první je potřeba promyslet, jak velkou voliéru budete stavět. To samozřejmě závisí na účelu použití a velikosti zvířete, pro které voliéru stavíte. Už od velikosti voliéry se odvíjí použitý materiál konstrukce voliéry. Pokud potřebujete velkou voliéru, doporučujeme konstrukci stavět z hliníkových nebo pozinkovaných profilů, abyste zajistili pevnost voliéry. Pro stavbu malé voliéry mohou postačit dřevěné hranoly.

 

 

Fixace pletiva pomocí šroubů

Jaký materiál na stavbu konstrukce voliéry?

V zásadě lze použít 3 typy materiálu, a sice:

  • dřevěné hranoly
  • hliníkové profily
  • ocelové profily

Kromě velikosti voliéry je třeba pro určení vhodného typu materiálu pro stavbu konstrukce uvažovat, kde bude voliéra umístěna. Dřevěná konstrukce má v případě vystavení povětrnostním podmínkám relativně kratší životnost, proto bychom je doporučili spíše do interiéru. 

Nejčastěji se používají hliníkové profily, a to především díky své dlouhé životnosti, vysoké odolnosti (i při vystavení povětrnostním podmínkám) a nízké váze.

Jak přichytit pletivo ke konstrukci?

Na obrázku vlevo můžete vidět jeden ze způsobů přichycení pletiva ke konstrukci voliéry, a to pomocí samořezného šroubu a vhodné podložky. Do dřevěné konstrukce můžete pletivo přichytit pomocí kvalitní sponkovací pistole.

Jakou výplň použít?

Pletivo na voliéry jasná volba! Voliérové pletivo je bodově svařované, což zvyšuje jeho pevnost a zabraňuje tak možnosti nežádoucího vniknutí lovců chovaných zvířat - kun, koček, lasiček, lišek apod. Někdy je žádoucí použít u země plech či jiný plný materiál, aby ptáci byli více v bezpečí nebo nebyli zbytečně vyrušováni od domácích mazlíčků, kteří se pohybují v okolí voliéry.